Адреса:

  • вул. Богдана Хмельницкого, 24 каб.7
  • вул. Ак. Сахарова, 24 , медцентр "Ирисмедикал"
  • вул. Ільфа та Петрова, 43/1а

м. Одеса, вул. Богдана Хмельницкого, 24 каб.7 прием: 8:00 - 12:00

м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 24 , медцентр "Ірисмедикал" прийом:  Пн. - Сб.  9:00 - 11:00

м. Одеса, вул. Ільфа та Петрова, 43/1а прийом: Пн.,Ср.,Пт.  8:00 - 11:00

Телефон:

(048)704-93-95

"ФЛОРОЦЕНОЗ" - ЩО ЦЕ .....?

Мікрофлора піхви - складна екосистема, тонко реагує на багато зміни в організмі жінки: на стреси, гормональні збої, некоректну інтимну гігієну, на зміну характеру харчування і зміни кліматичної зони і тп. Такий стан мікрофлори піхви називається дисбиоз або найчастіше бактеріальний вагіноз (БВ). БВ характеризується рясними, однорідними сірувато-білими виділеннями з статевих шляхів, що супроводжуються неприємним запахом. БВ пов'язаний зі зниженням кількості лактофлори, зрушенням pH в лужну сторону і активним розмноженням умовно-патогенної флори, як правило Gardnerella vaginalis і Atopobium vagine. Звичайний гінекологічний мазок або бакпосев не дозволяє виявити цих збудників, ПЛР діагностика іноді є малоінформативною, так як важливо підтвердити не тільки наявність того чи іншого мікроорганізму, а оцінити якісний / кількісний склад мікрофлори (скільки лактобактерій в %).

Інфекційно-запальні захворювання сечостатевої системи є так само основною причиною проблем в сфері чоловічого здоров'я, в тому числі в порушенні репродуктивних функцій.

Багато фахівців схильні вважати, що пріоритетними збудниками інфекцій сечостатевих органів у чоловіків є облігатні патогени - збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ): Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginalis, Mycoplasma genitalium. Однак часто ці мікроорганізми можуть не виявлятися навіть при наявності вираженої клінічної картини. Як правило, такі випадки асоційовані з умовно-патогенної (аеробного, анаеробної) мікрофлорою.

Полімеразна ланцюгова реакція дозволяє виявляти ДНК і / або РНК мікроорганізмів незалежно від їх культуральних і морфологічних особливостей, в тому числі ДНК і / або РНК мікроорганізмів, які чинять спротив культивування. Метод ПЛР дає можливість охарактеризувати структуру мікробіоти відповідного біотопу для оцінки патогенетичної ролі кожної групи мікроорганізмів у даного пацієнта.

До теперішнього часу діагноз "бактеріальний простатит" підтверджувався мікробіологічними методом (бак. аналіз) і результати лікар отримував через тиждень або 14 днів. За допомогою ПЛР-дослідження «Урогенітальний біоціноз у чоловіків» результат можна отримати протягом декількох діб.

Метод ПЛР з детекцією результатів в режимі реального часу (ПЛР-РТ) дозволяє виявляти ДНК / РНК мікроорганізмів незалежно від їх культуральних і морфологічних особливостей, в тому числі мікроорганізмів, які чинять спротив культивування; охарактеризувати структуру мікробіоти відповідного біотопу для оцінки патогенетичної ролі кожної групи мікроорганізмів у даного пацієнта. Комбінація високої чутливості і специфічності, швидкість (2,5-3,0 години) отримання результату, можливість кількісного аналізу і діагностики некультивованих мікроорганізмів роблять технологію ПЦР максимально зручною і клінічно значущою в дослідженні інфекційних захворювань.

Мазок з піхви (ПЛР і мікроскопія):

  • За допомогою другого стерильного зонда (тампона) зібрати з заднього і бічних склепінь піхви і прокатати по предметному склу
  • За допомогою другого стерильного зонда (тампона) зібрати з заднього і бічних склепінь піхви, його робочу частину помістити в контейнер з транспортним середовищем і обламати в області насічки
  • Неприпустимо використання ножиць

Як помістити мазок в пробірку

На сьогоднішній день існує більш прогресивний, більш чутливий, точний і зручний у використанні аналіз - «Флороценоз», який вже поділений на кілька розділів: бактеріальний вагіноз, аероби, мікоплазми, кандиди і облігатні патогени. Тобто один аналіз може замінити собою кілька. З особливостей аналізу можна виділити кількісний аналіз мікроорганізмів, на відміну від Фемофлор, зручність використання для контролю після лікування. Для контролю можна досліджувати окремі показники, а не всі дослідження повністю.

В ПЛР методику «Флороценоз» не входить дослідження таких показників як: Eubacterium spp., Sneathia spp./Leptotrihia spp./ Fusobacterium spp .., Megasphaera spp./Veilonella spp./ Dialister spp., Lachnobacterium spp./Clostridium spp., Mobiluncus spp./Corynebacteriu m spp., Peptostreptococcus spp., т.к це транзитна флора, яка виводиться з біоценозу за 10-15 днів. Не має потреби в окремому лікуванні і не є клінічно значущим показником в діагностиці БВ.

Так само включення в тест Herpes symplex virus 2 / Cytomegalovirus / Herpes symplex virus 1 / некоректно, тому що діагностика і ведення хворих з ЦМВ і ВПГ відрізняється від ведення бактеріальних урогенітальних інфекцій.

Наша лабораторія рада вам повідомити про впровадження нами до переліку досліджень ПЦР методики «Флороценоз».