Адреса:

  • вул. Богдана Хмельницкого, 24 каб.7
  • вул. Ак. Сахарова, 24 , медцентр "Ирисмедикал"
  • вул. Ільфа та Петрова, 43/1а

м. Одеса, вул. Богдана Хмельницкого, 24 каб.7 прием: 8:00 - 12:00

м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 24 , медцентр "Ірисмедикал" прийом:  Пн. - Сб.  9:00 - 11:00

м. Одеса, вул. Ільфа та Петрова, 43/1а прийом: Пн.,Ср.,Пт.  8:00 - 11:00

Телефон:

(048) 704-93-95

Діагностика та ведення ускладненої вагітності

Високим ризиком розвитку патологій супроводжується ускладнена вагітність. Подібні пацієнтки потребують розширеної програми ведення. При ускладненій вагітності важливо виконувати рекомендації лікаря та дотримуватися графіку аналізів, оскільки він побудований з урахуванням особливостей внутрішньоутробного розвитку плода.

Перелік обов'язкових аналізів входить до державної програми пренатального скринінгу, який проводять у кожному триместрі. Ці дослідження дозволяють своєчасно виявити ускладнення та аномалії розвитку плода.

Групи ризику

При постановці на облік акушер-гінеколог поставить вам кілька питань, що дозволяють оцінити потенційні ризики. Знаходження в одній з груп ризику може призвести до передчасних пологів, уроджених патологій і смерті матері або плода. Основними групами ризику є:

Вік жінки. Небезпечним вважається вік до 18 та після 38 років. Рання вагітність ускладнюється соціально-психологічними факторами (осудження суспільства, неготовність до відповідальності тощо). Пізня – генетичними мутаціями, кількість яких із віком збільшується.

Кількість пологів в анамнезі. Матка – м'язовий орган, з кожною новою вагітністю вона стає менш еластичною та здатною до інволюції. Крім того, ризик сідничного передлежання плода збільшується зі зростанням кількості пологів в анамнезі.

Багатоплідна вагітність. Небезпека викидня, порушення функції нирок і токсикозу в першому триместрі. У 40% випадків вона закінчується передчасними пологами.

Ускладнений анамнез. Викидні, кровотечі та затримки внутрішньоутробного розвитку в анамнезі вимагають уважнішого ведення вагітності.

Стан здоров'я майбутньої матері. Наявність інфекцій сечостатевої системи, вірусні гепатити, цукровий діабет, краснуха, гіпертонія та ін. Ці фактори збільшують ризик невиношування.

Особливості фізіології матері.Резус-конфлікт, ретроверсія матки, кісти, вузькість або деформація тазових кісток заздалегідь враховуються акушером-гінекологом та є підставою для створення індивідуального плану пологів в Одесі.

Особливості спостереження

Жінка, яка перебуває в одній із груп ризику, потребує особливого спостереження. Потрібні позапланові сеанси УЗД та додаткові загальні аналізи для вагітних:

• Аналіз крові загальний, на цукор, на торч-інфекції, визначення ПАПП-білка.

• Аналіз сечі загальний та приховані інфекції.

• Мазок на флору.

Спеціальні аналізи проводять за показаннями. Це можуть бути ендоскопія плода, пунція пуповини, амніоскопія (дослідження навколоплідної рідини), визначення вмісту альфа фетопротеїну та рівня гормону ГТ 21.

Показаннями для призначення цих та інших додаткових досліджень можуть бути такі патологічні стани: залізодефіцитна анемія (загроза гіпоксії плода); загострення захворювань шлунково-кишкового тракту; токсикоз, що не піддається коригуванню медикаментозною терапією; погіршення стану вагітної при пороках серця.

Сучасна медицина здатна полегшити перебіг ускладненої вагітності та дає шанс народити здорову дитину за умови своєчасної діагностики та терапевтичного коригування патологій. Не знаєте, де здати в Одесі аналізи? Артмедіуз – це найновіше європейське лабораторне обладнання та чутливі реактиви. Лікувально-діагностичний центр пропонує скласти повний комплекс аналізів в одному місці.

Гінекологічна клініка Мадві, ведення вагітності в Одесі (р-н Таїрово):

https://madvy.od.ua/

Схожі статті