Адреса:

  • вул. Богдана Хмельницкого, 24 каб.7
  • вул. Ак. Сахарова, 24 , медцентр "Ирисмедикал"
  • вул. Ільфа та Петрова, 43/1а

м. Одеса, вул. Богдана Хмельницкого, 24 каб.7 прием: 8:00 - 12:00

м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 24 , медцентр "Ірисмедикал" прийом:  Пн. - Сб.  9:00 - 11:00

м. Одеса, вул. Ільфа та Петрова, 43/1а прийом: Пн.,Ср.,Пт.  8:00 - 11:00

Телефон:

(048)704-93-95

Мазок на флору під час вагітності

Найбільш інформативним та найпопулярнішим аналізом серед гінекологів є мазок на флору. У ході цього дослідження лікар проводить забір матеріалу з уретри, зі стінок піхви або з цервікального каналу. Досліджуваний зразок наноситься на скло, яке потім прямує до лабораторії. Лаборант під мікроскопом за допомогою реактивів проводить якісний та кількісний аналіз. Аналіз не несе у собі загрози та не викликає ускладнень.

Коли здавати і як підготуватися

У загальному порядку аналізи для вагітних передбачають здавання мазка на вагінальну флору при постановці на облік та на 30-му тижні. За показаннями лікар може призначити додаткові дослідження піхвової мікрофлори та пізніше. Щомісяця, а після 30-го тижня двічі на місяць, мазок береться у пацієнток, які мають в анамнезі викидні інфекційної етіології.

Вагітність змінює гормональний статус, у результаті загострюються хронічні запальні процеси. У свою чергу, запалення може спричинити ускладнення, аж до загрози викидня. Позачерговий мазок здається у разі рясних виділень, що мають неприємний запах, печіння або дискомфорт у галузі репродуктивних органів. Мазок на флору піхви після пологів в Одесі – обов'язкова умова перед випискою.

На 95% паличкова флора піхви складається з лактобактерій (під мікроскопом вони виглядають як палички). Інші 5% - кишкові палички, бактероїди, стрептококи (мають форму кульок). Якщо баланс паличкових та кулькових бактерій порушується, виникає запальний процес. Неможливо визначити зростання якої саме «кулькової» бактерії викликало зсув. І тут лікар призначає додаткове дослідження – посів на флору.

Де здати в Одесі аналізи під час вагітності, зокрема мазок на флору? Лікувально-діагностичний центр Артмедіуз пропонує повний спектр досліджень. Здавання мазка супроводжується кількома нескладними вимогами, які дозволять зробити аналіз більш інформативним:

• Виключити статеві контакти за два дні до аналізу.

• Не спринцюватись, не приймати ванну за добу (тільки душ).

• За 2-3 дні не користуватися вагінальними свічками та кремами.

• При взятті матеріалу з уретри не слід мочитися за 2-3 години.

Про що говорить мазок

Крім кількісних показників мазок говорить про рівень чистоти піхви (від 1 до 4). Нормою вважається лише перша та друга. Головними показниками, за якими лікар оцінює мазок, є:

• Плоский епітелій, норма 5-10 клітин. Перевищення допустимих показників свідчить про запальний процес. Показники нижче за норму свідчать про гормональні порушення.

• Лейкоцити, норма до 10 (у матці – до 30). Це білі імунні клітини, які захищають організм від патогенів. Незначне підвищення показника показують аналізи після пологів.

• Еритроцити, допустимий показник 1-3. Перевищення норми говорить про наявність запального процесу, приховану кровотечу або ерозію шийки матки.

• Палички Дедерлейна. Забезпечують кисле середовище у піхві, яке стримує зростання патогенної флори. Їхній брак сигналізує про порушення балансу бактерій.

• Слизь. Показник повинен мати значення "помірна кількість".

• Гонокок та трихомонади в нормі не присутні в мазку. Наявність говорить про інфекційне захворювання.

Умовно-патогенними вважаються гарднерелли (ключові клітини) та гриби роду кандида. Для визначення гарднерел використовують спеціальний барвник. Ключові клітини часто діагностуються у вагітних і натомість зниження місцевого імунітету. Лікування кандидозу за відсутності скарг не проводиться.

Гінекологічна клініка Мадві, ведення вагітності в Одесі (р-н Таїрово):

https://madvy.od.ua/

Схожі статті